Polowanie Wigilijne

Polowanie Wigilijne KŁ. Cyranka 2 w Sztumie.

22 grudnia na zbiórce zjawiło się ponad 20 myśliwych.

Był też zaproszony gość z kaszubskiej kniei.

Po krótkiej odprawie zostaliśmy podzieleni na 2 grupy,grupa Łowczego tradycyjnie lewą stronę Tulic,Podłowczego prawą stronę.

W grupie kol.Jurka już w pierwszym miocie posypały się strzały,po odtrąbieniu zakończenia pędzenia okazało się że miot okazał się szczęśliwy dla kol. Ryśka Kasprzyka który pozyskał zająca, jak i dla kol. Marcina Piekarca który strzelił kozę.

W grupie kol. Zbyszka też nie brakło zwierza,widziano dziki, jelenie lecz skończyło się na kilku pudłach do dzików.

W grupie kol.Jurka w następnych miotach były jelenie,dzików niestety nikt nie widział.Było kilka strzałów do saren lecz z nikłym skutkiem.
Około godz.13 00 prowadzący postanowili zakończyć polowanie spotkaliśmy się przy naszej wiacie Grzegówce w Tulicach.


Prowadzący polowanie podziękowali za bezpieczne i miłe spędzenie sobotniego polowanie Wigilijnego, kolega Janusz wraz z synem odegrali sygnały sarna na rozkładzie,zając na rozkładzie, również udekorowano króla polowania którym okazał się kolega Marcin Piekarec,a wice-królem udekorowano kol.Ryśka Kasprzyka.Podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie jak i naszym rodzinom serdeczne życzenia.Po życzeniach przyszedł czas na wigilijny poczęstunek.

Kolejny rok za nami... mamy wszyscy nadzieję że spotkamy się w takim samym towarzystwie ,a nawet większym na kolejnym Polowaniu Wigilijnym naszego Koła.

Darz Bór

Marcin Piekarec

GALERIA ZDJĘĆ