Polowanie Zbiorowe 17.11.2012 r.

Dnia 17.11.2012 odbyło się polowanie zbiorowe naszego koła,na miejsce zbiórki w Tulicach zjawiło się ponad 20 kolegów.
Po krótkiej odprawie prowadzący przypomnieli o warunkach bezpieczeństwa oraz na jaką zwierzynę dzisiaj polujemy.Polowaliśmy na jelenie, dziki, sarny, drapieżniki oraz ptactwo łowne.


Już w pierwszym miocie posypały się strzały,po zakończeniu pędzenia czas na relację. Naganka widziała jelenie, dziki ,nawet trafił się Łoś.
Było kilka pudeł do dzików, ale kolega Olgierd Zaboronek pokazał jak się strzela kładąc dubleta dzików, jeden odyniec ponad 100kg, drugi dzik ok. 30 kg.
Drugi miot też nie był głuchy, naganka ruszyła i po chwili duży dzik biegnie w stronę myśliwych. Szczęśliwcem okazał się kolega Marcin Piekarec który pozyskał odyńca. Po strzałach kolegi z miotu wyskoczyła klępa z dwoma łoszakami.Trzeci miot był bez strzału chociaż też widziano dużego odyńca który cofnął się oraz pięknego jelenia-byka. Ostatni miot okazał się szczęśliwy dla naszego Prezesa Piotra Smolińskiego który pozyskał łanie, kolega Janusz Bojarczuk pozyskał dzika, a kolega Marcin Piekarec sarnę-kozę.
Prowadzący postanowili zakończyć polowanie ogłaszając Królem Polowania kol.Piotra Smolińskiego, oraz Wice-króli kol. Olgierda Zaboronka, oraz kol.Marcina Piekarca. Królem Pudlarzy okazał się kol.Jerzy Szwamber :) Medal wręczył kol.Andrzej który jest kolekcjonerem takich medali na polowaniach zbiorowych, mając nadzieję że zła passa w końcu go opuściła :D
Po zjedzeniu pysznej grochówki rozjechaliśmy się do domów czekając na kolejne spotkania w łowisku na które wszystkich zapraszamy.

Darz Bór.

Materiał nadesłał kol. Marcin Piekarec