Polowanie dewizowe 09 do 15 sierpnia 2011

W dniach od 09 do 15 sierpnia 2011r. kolejny już raz gościliśmy w naszych obwodach myśliwych na polowaniu dewizowym. Byli to myśliwi z Francji  Gèrard Luxos uczestniczący we wszystkich dotychczas organizowanych w naszym Kole polowaniach dewizowych oraz Patrick Barommier w Kole "Cyranka" polował po raz pierwszy gdzie po dzielnych zmaganiach z knieją został pasowany na Rycerza św. Huberta przez Łowczego naszego Koła kol. Zbigniewa Trzaskę. Podczas polowania myśliwych podprowadzali kol. Zbigniew Szwamber, kol. Antoni Kołodyński, kol. Waldemar Klatt oraz kol. Czesław Szkutnik. Dzięki ich ogromnemu doświadczeniu podczas łowów udało się pozyskać wspaniałe trofea

- łącznie 37 kozłów, największe z nich ważyły 511g. i 483g.

Na polowaniu swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Majka Utrata Szefowa Firmy Contakt organizującej od lat polowania komercyjne w naszym Kole.

Po zakończonym polowaniu Francuzi bardzo chwalili profesjonalną organizację, naszą kuchnię - (Luxos stwierdził że gospodyni zadbała jak co roku aby po powrocie do domu znowu musiał zrzucić kilka kilogramów ) oraz ogólnie tradycyjną polską gościnność.

Pomimo że nasi goście są wytrawnymi myśliwymi i polowali już w łowiskach w Tanzanii, Zimbabwe, Mozambiku, RPA, Senegalu, Burkina Faso w Rosji, Kanadzie, Nowej Zelandii, Bułgarii, na Węgrzech oraz w Turcji na koniec zapewnili że u nas czują się wspaniale i na pewno tu jeszcze wrócą.

Zdjęcia z polowania.

D.B. Jacek Prusiecki